Betlémské světlo

Skauti a skautky z našeho střediska Radost a Naděje Beroun Vám přivážejí Betlémské světlo až na vaše nádraží. Do celorepublikové sítě rozvozu Betlémského světla se nově zapojila i trať 174 vedoucí z Berouna do Rakovníka pod obsluhou našich skautů a skautek. Ti ho budou, stejně jako skauti po celé ČR, rozvážet 16.12.2023

Co je Betlémské světlo?

Je to plamínek odebraný z věčného ohně, který hoří v jeskyni pod bazilikou Narození Páně v Betlémě v centrální části Palestiny. Představuje symbol míru, lásky, naděje a přátelství. Rozvoz světla zajišťují skauti a skautky z celého světa. Z Palestiny poputuje letecky do Lince, kde po ceremoniálu bude dále převážen po celé Evropě, ale také i do Ameriky. Do ČR ho přivezou brněnští skauti 10.12.2023 do brněnské katedrály, odkud bude převážen skauty a skautkami 16.12.2023 po celé České republice.

Kde si světlo vyzvednout?

Naši skauti a skautky budou převážet světlo vlakem OS 7715, jeho jízdní řád naleznete níže. Dovolujeme si Vás upozornit, že vlak jede podle běžného jízdního řádu a tudíž ho nemůžeme zdržovat. Skauti předají světlo ve stanici vždy 3 lidem do luceren, a poté se vrátí zpět do vlaku. Žádáme Vás tedy, abyste si poté předali světlo do luceren mezi sebou. Děkujeme

Co s sebou na nádraží a jak světlo nejlépe uchovat?

Pro přenos plamínku je nejlepší lucerna nebo zavařovací sklenice, je dobré mít pro jistotu dvě. Určitě nezapomeňte ani na svíčku, ať už čajovou či větší, a na dřevěnou špejli, díky ní můžete bezpečně předat plamínek i ostatním zájemcům. Doma je třeba dbát, aby bylo světlo na bezpečném místě, na noc ho doporučujeme dávat třeba do vany.

Veškeré další informace naleznete na webu: https://www.betlemskesvetlo.cz/

Děkujeme Vám všem za velkou účast na rozvoze Betlémského světla v roce 2023 a za Vaši spolupráci. Pevně věřím, že se nám společně povedlo rozsvítit plamínek naděje a lásky nejen v našich domovech, ale i v našich srdcích a budeme se opět těšit na rozvoze Betlémského světla v roce 2024.

Daniel Trubák – Dáňa

vedoucí rozvozu pro trať 174